Kreslení pravou mozkovou hemisférou I. - kresba tužkou

Tento kurz Kreslení pravou mozkovou hemisférou I. - kresba tužkou je základní kurz kreslení pravou mozkovou hemisférou. Na tomto kurzu budeme kreslit tužkou. První den začneme od jednoduchých kreslících cvičení na rozvoj pravé mozkové hemisféry, poté budeme kreslit jednoduché věci v prostoru a na závěr prvního dne portrét z profilu podle předlohy.

Druhý den budeme kreslit další cvičení, která nás dovedou až ke kresbě portrétu zepředu podle fotografie, který zvládne opravdu každý, kdo bude chtít.

Na závěr porovnáme práce ze začátku kurzu s finálními kresbami a uvidíme pokrok, který by klasickou výukou kreslení, pokud by se Vám to povedlo, trval podstatně déle, řádově několik měsíců až let.

O čem je kreslení pravou mozkovou hemisférou?

Jde o to, naučit se cíleně využívat pravou mozkovou hemisféru a „odblokovat blok“, který Vám brání přirozeně a hezky kreslit. Malé děti spontánně a rády kreslí, ale v pozdějším věku přestanou, díky kritice od pedagogů, rodičů nebo spolužáků, protože je negativní kritikou „zablokují“ a děti kreslit přestanou. A tyto děti, většinou již dospělé, chodí na naše kurzy, aby se znovu naučili kreslit, respektive znovu objevily schopnost, která je pro všechny vlastní.

Pro koho jsou kurzy kreslení pravou mozkovou hemisférou určeny?

  • pro všechny děti i dospělé ve věku 12 - 99, kteří chtějí umět hezky kreslit a dokázat sobě i ostatním, že člověk se může naučit všechno a dosáhnout všeho, ale musí chtít a jít správnou cestou
  • pro ty, co nevěří, že kreslení pravou mozkovou hemisférou opravdu funguje
  • kurz je vhodný jako příprava na talentové zkoušky na umělecké školy, nebo jako součást terapie při překonávání psychických obtíží a stresu
  • kurz je vhodný i pro dysgrafiky a dyslektiky

Proč?

  • prožijete víkend plný kreslení, relaxace, zábavy a odreagování od každodenních starostí

Všechny potřebné pomůcky Vám na kurzu zapůjčíme. (v ceně kurzu)

Dvoudenní kurz - celkem 12 hodin výuky

FOTOGALERIE

Kurz probíhá vždy od 9.00 - 16.00 hodin, s 60 minutovou přestávkou na oběd (každý si zajistí sám, např. v nedaleké pizzerii)